Texty vlastní i převzaté z jiných serverů (u převzatých textů máme vždy písemný souhlas jejich autora, proto, prosím, nekopírujte texty dále pokud neučiníte totéž!)

 

 NEW NA JAKÁ DĚDIČNÁ ONEMOCNĚNÍ LZE TESTOVAT LABRADORA - přehled dědičných onemocnění včetně laboratoří, kde lze nechat DNA otestovat. 

Je důležité vědět, že ne všechny tyto choroby se v naší části Evropy u labradorů vyskytují. Berte tento seznam více než 10 chorob proto spíše jako možnosti vědy, než jako hrozbu. Samozřejmě, na některá rozšířená onemocnění (prcd-PRA, EIC, CNM, HNPK) je nutné testovat alespoň krycí psy. Chovatel pak může minimálně výběrem krycího psa zajistit zdraví svých odchovů.

Já sama pak nejsem zastáncem přehnaného omezování v chovu a nechť je každý tvůrcem a nositelem svého přesvědčení a odpovědný svému svědomí za to, jaké labradory vlastně chceme mít a "spolutvoříme". Lidé naštěstí také zatím plodí děti bez ohledu na rostoucí vliv genetiky a vědy na náš život.

 

Co vlastně ZNAMENAJÍ ÚDAJE PRA neg. A  OPTIGEN A, B, c? - doplněno z původního webu

 

JAK ROZUMĚT VÝSLEDKŮM VYŠETŘENÍ HD (Dysplázie kyčelního kloubu) - doplněno z původního webu

 

NEW  JAK POZNAT MNOŽITELE?   Na co si dát pozor abyste při koupi štěňátka nepodporovali množitele, kteří odchovávají štěňata především pro finanční prospěch, ke zvířatům nemají správný vztah a často je drží ve špatných podmínkách.

 

 JAK JSME VYSTAVOVALI NA CRUFT´S 2004  Vzpomínka na naše putování na Cruft´s 2004, kde jsme vystavovali jako vůbec první vystavovatelé z Česka a Slovenska, možná z celé východní Evropy. Nyní, v roce 2013 je to již zcela běžná záležitost a po získání nominace na některé z určených výstav se může zúčastnit každý... A po zrušení nutnosti určování protilátek proti vzteklině 6 měsíců před cestou, může cestovat do Anglie se psem jednoduše kdokoliv. Doplněno z původního webu

 

VÝSTAVA PSŮ.... ANI, ČI RADĚJI NE?   Autor Jan Šimeček zábavnou formou glosuje svět kolem výstav psů. Doplněno z původního webu

 

HISTORIE THE LABRADOR RETRIEVER CLUB  Historie nejznámějšího anglického klubu sepsaná paní Jo Coulson - doplněno z původního webu

 

 LABRADOR RETRIEVER - STANDARD FCI

 

 

Další texty připravujeme

 

 

připravujeme

 

copyright FORTUNATE