IHA LEIPZIG  
14.9.2002    
   
rozhodčí / Judges: Rosemarie Wild (CH)  
         počet psů
Psi/Dog Třída Mladých / Youth Class 7
     
Fritz-Varlinda Drink VD
(Kismegyeri Or Dark x Varlinda Ferna)  
     
Poolstead Present Day V
(Poolstead Plan of Action x Poolstead Polly´s Secret)  
   
Loresho Jubiless Brick V2
(Mallorn´s Vater Shenandigan x Mallorn´s Monkey Business)
   
Coco Loco Royal Salute V1, CAJC
(Gallbob Quiggley x Bubbling Maya)  
   
Coco Loco Some Like it Hot V3
(Bubbling Picasso x Coco Loco Mashmallow)  
   
Kwacha   VD
(Kanu Krelis x Farbourne´s Shooting Star)  
   
Leap in the Dark Dandy V4
(Scondino Vagabound x Leap in the Dark Camina)  
   
Psi/Dog Třída Otevřená / Open Class 6
   
Fantomas-Bazylia Zlota Agrafka VD
(Loneryder´s Clipper in Poland x Bazylia z Niedw.Gawry)  
   
Compagnions Forever Always High Energy V4
(Plilipstown Artaban x Ebony of Seaport)  
   
Alflasker Ben   VD
(Dry Creek Den-Mark x Alflasker Ejlif Emmy)  
   
Grumbling Dauntless VD
(Bubbling Churchill x Grumbling Gimmick)  
   
Madras Harvest Reaper V2, r.CAC
(Greenworth the Sadler x Mandas Olivia)  
   
Orsini de la Foner des Dianes V1, CAC
(Foulby Tittle Tattle x Loulou Blue du Chos)  
   
Psi/Dog Třída Pracovní / Working Class 4
   
Blondella Blue Peter V4
(Teazledown Circus Clown x Blondella Boxed Candy)  
   
Balu vom Zottbachtal V2. r.CAC
(Ruselton Dion Dublin x Up-to-Date Madam of Blackwood Castle)
   
Coco Loco Porshe V1, CAC
(Gallybob Quiggley x Mubbling Maya)  
   
Istar Gorska Fantazja V3
(Belle Armani of the Music Forest x Pinor Noir Cariti v.Toolenburg)
   
Psi/Dog Třída Šampionů / Champion Class 5
   
Kit-Clever Fox Bohemia Bras, CzechCH V
(Lanylands Boy x Grace Butterfly Bohemia Bras)  
Maj. Petr a Zuzana Pražanovy  
   
Scandica Viking Guy, Dt.CH, VDH V2, r.CAC
(Cambremer Wellington x Scandica Oh Sofin)  
   
Oak des Borgs de la Vesgreq, Lux.CH V3
(Mambo des Bords de la Vesgre x Indy des Bords de la Vesgre)
   
Rocheby Smokescreen, Slov.CH V1, CAC, CACIB, BOB
(Rocheby Old Smokey x Follytower Sky Lark over Rocheby) Nejlepší pes
Maj. Michela Dočekalová  
   
Lonely Man´s Friend Arthus, Dt.CH, VDH V4
(Apollo vom Rauhenberg x Lady Yolande-Luna of Rembo)  
     
Feny/Bitch Třída Mladých / Youth Class 10
   
April Highlight of Hanging Rock V
(Strongline´s Inseder x Lili Marlene)  
   
Rosana Just a Rose V2
(Poolstead Part a Parcel x Rosanan Anemone)  
Maj. Petr a Zuzana Pražanovi a Rauni Aslamo  
   
Voice of Victory Tankaram V
(Birchbrook Paddington Bear x Paradise Pearl Tantaram)  
Maj. Monika Dowliago a Nosek  
   
Nancy Misantos V
(Amberside Antoher Rumpus x Ariela Chýšská Buš)  
   
Angel vom Sahnbachtal V3
(Spezial Firends Cassanova x Anny bom Kirbach)  
   
Alison vom Sahnbachtal V
(Spezial Firends Cassanova x Anny bom Kirbach)  
   
Angel of Brownbank Cottage V1, CAJC
(Accolades Living Memory Tonka x You´re smart of Brown.Cott)
   
Natalie od Himalájského Cedru V4
(Rocheby Smokescreen x Fairy-Tale of Himalájského Cedru)
Maj. a Chov. Michaela Dočekalová  
   
Elsa von der Hollen-Hardt V
(Ruselton Dion Dublin x Conchetta von der Hollen-Hardt)  
   
Feny/Bitch Třída Otevřená / Open Class 7
   
Fair Chelsea at Silronray´s V3
(Sandylands Gad About x Willowsvere Tassel)  
   
Chartbreaker´s Dime VD
(Penny Royal´s Pinball Wizzard x Cambremer Wild Cherry)  
   
Ostrozka Herbu Zadora V2, r.CAC
(Blondella Blue Peter x Raneczka Herbu Zadora)  
   
Helvet-Can Xispa V1, CAC, CACIB
(Lenches Angus x Helvet-Can Randy Princess)  
   
M´Ladys Finnish Lady V4
(Palabras Blue Bayo x M´Ladys my Fair Lady)  
Maj. Michaela Dočekalová  
   
Adventurer´s Naughty But Nice V
(Chancellor Merry x Mellows Killing Fantasy)  
   
Tjotte´s Crack and Smile V
(Mallorn´s Onassis x Tjotte´s Absolute Trendy)  
   
Sina of Magic Sunlight VD
(Mike vom Erlenhof x Anka vom Kauzgrund)  
   
Feny/Bitch Třída Pracovní / Working Class 4
   
Okay des Bords de la Vesgre V2, r.CAC
(Charway Black Piper x Jade des Borgs de la Vesgre)  
   
You´re Smart of Brownbank Cottage V4
(Shadow Hills Smart Remarque x Treasure of B.C.)  
   
Aura Rowan of Finnwoods V1, CAC
(Palabras Blue Bayo x Hirsipirtin Xedos)  
   
Pila du Haras del Viento V3
(Carromer´s Charlie Chalk x Melina du Fond des Junca)  
   
Feny/Bitch Třída Šampionů / Champion Class 3
   
Fairywood´s Yvana, Slov.CH V2, r.CAC
(Fairywood´s Napoleon x Fairywood´s Kiki)  
Maj. Iva a Jan Vítkovi  
   
Naiade du Bord de la Vanne, Lux.CH V1, CAC
(Carromer´s Charlie Chalk x Isatis du bord de la Vanne)  
   
Kimi Nice Memory Bohemia Bras V3
(Ladylands Boy x Grace Butterfly Bohemia Bras)  
Maj. Krutská Alena a Tereza