FOTOGRAFIE A VÝSLEDKY CRUFTS 2004         

(c) Photo by: Gabriela Lahodová

BEST OF BREED, DOG CHALLENGE CERTIFICATE  SH CH Tullochmohr Final Edition JW:

 

RESERVE DOG CHALLENGE CERTIFICATE  SCH CH Stajantor Robin:                   

SH CH Stajantors Robin + SH CH Tullochmohr Final Edition JW:

 

BITCH CHALLENGE CERTIFICATE  Lindall Double Blue:

 

BEST PUPPY  Cambremer I´ve Got Rhythm

VETERAN - DOG 1st  CH Marfell Seafarer JW          

SPEC PUPPY DOG 1st  Waterbrook Play It Again

                                         SPEC PUPPY DOG Res. Foulby Limited Edition                                               

VHC Allenies Maccallum

SPEC YEAR DOG Trendlewood Rocket Man JW                       

2nd  Ramsayville Route Sixty Six JW

LIMIT DOG 1st  Point Blank at Cornlands                   

OPEN DOG Res. SH CH Fullwell Frolic With Halshimoor JW

OPEN DOG HC  IT CH Heatherbourne Watchman                     

WORK GUN DOG 1st Keene´s Seafarers Star JW

 

WORK GUN DOG 3rd Charway Trademark     

GOOD CIT DOG 1st  SH CH Naiken Kris JW

OPEN DOG CLASS

SPEC PUPPY BITCH Res. Steeleight Classic Edition

SPEC YEAR BITCH 1st. Mambrinos Spellbound of Carpenny

SPEC YEAR BITCH 1st. Mambrinos Spellbound of Carpenny  2nd. Foxrush Giselle

OPEN BITCH 1st. Pooles Memory of Tintagel Winds

OPEN BITCH 2nd  SH CH Foxrush Blue Sapphire

OPEN BITCH 3rd Tapeatom Ginantonic at Sandylands

OPEN BITCH C  SH CH Ramsayville Roisin

OPEN BITCH CLASS

DALŠÍ NÁDHERNÍ PSI (BEZ UMÍSTÌNÍ) / OTHER BEAUTIFUL DOGS (NOT PLACED):

SH CH POOLSTEAD PUMPKIN (CH Sloane Ranger at Bulgenen x SH CH Poolstead Pipe Dreamer) Veteran Dog

BEROLEE BAKERS TREAT (Corsscroyde Credit It x Berolee Busy Lizzie) Veteran Dog

ALLENIES MACCALLUM (SH CH Rocheby Whisky Mac x Allenies Stolen Moment) Special Puppy Dog

MARNETH KENTUCKY BLUE BIRD (Carromer Spitfire x Carromer Sea Dream) SPEC.JUNIOR DOG

DOLWEN THOMAS CHARLES (Trenow Lancelot x Bugeilydd Anna Marie of Dolwen) SPEC.JUNIOR DOG

BEROLEE SINGING THE BLUES (Rocheby Navy Blue x Berolee Black Magic) LIMIT DOG

SH CH TAPEATOM GADDING AROUND AT SANDYLANS (Sandylands Gad About x Tapeatom Lucy Locket) OPEN DOG

THURBAJENS LIMITED OFFER JW (Cremino Corn Barley x Thurbajens Touch Above) OPEN DOG

SH CH POOLSTEAD PLEASED AS PUNCH (Poolstead Plan of Action x Poolstead Pineapple) OPEN DOG

CREMINO CURLEW (Rocheby Old Smokey x Cremino Cveen Bee ) SPEC.PUPPY BITCH

WOOLMAN CHELSEA (Tapeatom Gadding Aroun at Sandylans x Woolman Chrystal) SPEC.PUPPY BITCH

SKIFF FRILLS AND SPILLS (Rocheby Old Smokey x Skiff Athene) SPEC. JUNIOR BITCH

THURBAJENS NO EXCUSE NEEDED JW (Poolstead Plan of Action x Thurbajens Loving Touch) SPEC. YEARLING BITCH

TUXEDO OF TINTAGEL WINDS

Judges: Mr. R.W.Wiles - dogs,  Mrs.M.Litherland - bitches

BEST OF BREED SH CH TULLOCHMOHR FINAL EDITION JW  (Carpenny Walpole x Briensco Emerald At Tullochmohr)
 
BEST PUPPY CAMBREMER I´VE GOT RHYTHM  (Tullochmohr Final Edition x Cambremer Two to Tango)
 
DOG CHALLENGE CERTIFICATE SH CH TULLOCHMOHR FINAL EDITION JW  (Carpenny Walpole x Briensco Emerald At Tullochmohr)
 
RESERVE DOG CHALL.CERT. SH CH STAJANTORS ROBIN  (Rocheby Whisky Mac x Stajantors Primrose)
 
BITCH CHALLENGE CERTIFICATE LINDALL DOUBLE BLUE (Rocheby Old Smokey x Lindall Decaupage)
 
RESERVE BITCH CHALL.CERT. SRETLAW DARK CRYSTAL  (Rocheby Whisky Mac x Sretlaw Hot Gossip)
 
VETERAN - Dog 14 entries
1st CH MARFELL SEAFARER JW (MR C W & MRS C MARGERRISON)
Kupros Master Mariner x Fulbeck Fairday of Marfell
2nd IT CH LENCHES MORSE (MR F BARBERI)
Poolstead Pumpkin x Lenches Miss Molly
3rd INT/NORD/D SKOVFOGEDENS SAMSON [ATC AC00373DNK] (MR & MRS BJERRE)
Witan´s Star Fighter x Ronja
Res BALOAN FIRE CRACKER (MR M J & MRS J MOORE)
Balrion Black and Tan x Ludzska Chocolate Dream at Baloan
VHC INT CH MACKINTOSH OF TINTAGEL WINDS [ATC AD00500FRA] (F & K, P LEITH-ROSS & FORMIGE)
Foulby Tittle Tattle x Joy-Ride of Tintagel Winds
SPEC PUPPY - Dog 22 entries
1st WATERBROOK PLAY IT AGAIN (MR F & MRS M & MR K GAWTHORPE)
Rocheby Old Smokey x Waterbook Morning Breeze
2nd CAMBREMER MACGREGOR (MR D BRABBAN)
Tullochmohr Final Edition x Cambremer Two To Tango
3rd ANTONINE WINDTALKER (MRS L MCGILLIVRAY)
Tullochmohr Final Edition x Trailblazer Of Antonine
Res FOULBY LIMITED EDITION (MR G & MRS A WILKINSON & WILLIAMS)
Tullochmohr Final Edition x Foulby Agatha Christie
VHC ALLENIES MACCALLUM (MR G T & MRS J M ALLEN)
Rocheby Whisky Mac x Allenies Stolen Moment
SPEC JUN - Dog 22 entries
1st LLANSTINAN LLEWELYN JW (MR D & MRS L MILES)
Rockabee Blue Peter of Sandylands x Susan Said So At Llanstinan
2nd CHELMSCOTE STAR STRUCK FOR SARANDEN JW (MR D & MRS S MCLELLAN)
Saranden Saboteur x Warringah Curl Curl fo Tatterset
3rd CARPENNY THAT EXTRA MILE (MRS P M CARPANINI)
Lembas to the Monn and Back x Carpenny Rustina
Res FHINNONLACH FIEVEL (MISS N FARQUHARSON)
Tullochmohr Final Edition x Cornlands Theta at Fhinnonlach
VHC ROOKLANE SMART REMARQUE (MRS C HARRIS)
Naiken Kris x Rooklane Rumours
SPEC YEAR - Dog 28 entries
1st TRENDLEWOOD ROCKET MAN JW (MR D L & MRS F E M BRADDON)
Lembas to the Monn and Back x Trendlewood Beautiful Day
2nd RAMSAYVILLE ROUTE SIXTY SIX JW (MR A & MRS M & MISS M BROWN)
Poolstead Pleased as Punch x Ramsayville Rosalino
3rd KATHILL SHOESHINE BOY AT CROSSCROYDE JW (MR & MRS R J LAVELLE)
Crosscroyde Cavaliero x Kathill Early Girl
Res THANKS A LOT DE LA LEGENDE DE LA LOUTRE JW (MISS S & MRS J DHILLY & GERMAIN)
Foulby Tittle Tattle x Lejie Vanity Fair
VHC TALARD ANYTIME NOW (MR A & MRS L DOUGLAS)
Ramsayville Rainbows End x Talard Miss Charlotte
UNDERGRAD - Dog 26 entries
1st DAKROSS KRIS KRISTOFFERSEN AT HANNABEE NAF (MISS H BRAIMBRIDGE)
Naiken Kris x Dakross Etta James
2nd HALSHIMOOR JACKANORY (MRS J & MESSRS J & M RAWLINSON)
Rocheby Old Smokey x Fulwell Flirt With Halshimoor
3rd OAKINGHAM PUNCHLINE (MR D & MRS A HARRINGTON)
Poolstead Pleased as Punch x Oakingham Uisca Beatha
Res CARPENNY EXECUTOR (MRS P M CARPANINI)
Mementos Excelrior x Burningh Bright at Carpenny
VHC OOZINGJOY DELLE ACQUE LUCENTI (MRS I TEPPA)
Boothgates Host With The Most x Julysdew Delle Acque Lucenti
GRADUATE - Dog 21 entries
1st LOUGIN LOOMIS (MR B F & MRS P A PARROTT)
Balnova Flower Pot Man x Lougin Lucianna
2nd NAIKEN OCELOT (MR & MRS A R V HODGE)
Foulby Jonny Miller at Cornlands x Naiken Hickory
3rd CHESIL KING SOLOMON OVER TREBURROW (MR G P & MRS M A FOX)
Sandylands Gadabout x Treburrow Winters Eve
Res DECHLAW MOONSHINE (MS I LAWRIE)
Maplecreek Mclaren x Coniferpark Aisha
VHC TULLOCHMOHR TEAM LEADER (MISS N CARRUTHERS)
Sandylands Gadabout x Tullochmohr Sea Sprite
POST GRAD - Dog 26 entries
1st RAMSAYVILLE ROGUE TRADER (MR & MRS A S BROWN)
Tullochmohr Final Edition x Frewlings French Polish at Ramsayville
2nd CREMINO COBWEB JW (MR G JOHNSON)
Rocheby Whisky Mac x Cremino Corniche
3rd BRADMAINS EARL OF BOSSQUIRE (MESSRS D & J TAYLOR & NASH)
Bradmain Hermes x Bradmain Bettina
Res STEELEIGH AMERICAN EXPRESS JW (MR & MRS S J LESLEY)
Hawksmoors Webster x Steeleight Simply Classic
VHC KEENE'S FREE TRADE JW (MRS A A HALLUM)
Fullwell Freebooter  at Halshimoor x Madam Magic at Keene´s
MID LIMIT - Dog 22 entries
1st CARROMERS SPITFIRE (MR M & MRS C REYNOLDS)
Trenwith Sir Winston x Jeroben Precious Pearl by Carromer
2nd ANTONINE AFTER SHOCK (MRS L MCGILLIVRAY)
Fullwell Frolic with Halshimoor x Antonine Awannabe
3rd ROCHEBY SUTTONPARK TRAVIS (MRS HOPKINSON)
Rocheby Whisky Mac x Rocheby Popstar
Res CROSSCROYDE CAVALIERO (MR & MRS R J LAVELLE)
Tiger Tiger of Carpenny x Gienah of Corvus at Crosscroyde
VHC DONACRE HIGH STAKES (MR & MRS B A HAYWARD)
Steeleight Worth a Gamble x Kimacre Country Bumpkin at Donacre
LIMIT - Dog 24 entries
1st POINT BLANK AT CORNLANDS JW (MRS D P RAE)
Cornlands Perseus x Kimvalley Blue Belle
2nd KEENE'S MAN O WAR (MRS A A HALLUM)
Marfell Seafarer x Keene´s Pride and Prejudice
3rd URRAY DUSKY DELIGHT (MR R A WHITE)
Cambremer Tom Sawyer x Urray Toronto Tripper
Res ROCHEBY DARK SKY OVER ARCHALLAGAN TAF (MRS HOPKINSON)
Rocheby Old Smokey x Follytower Skylark over Rocheby
VHC ABBEYSTEAD TANGLE (L, R & J MINCHELLA, MICHIELS & HEEREN)
Cambremer Tom Cobbley of Charway x Frostfire Dawn Chorus
OPEN - Dog 26 entries
1st SH CH TULLOCHMOHR FINAL EDITION JW (MRS D DOWNEY-TULLOCH)
Carpenny Walpole x Briensco Emerald At Tullochmohr
2nd SH CH STAJANTOR ROBIN (MRS J COLE)
Rocheby Whisky Mac x Stajantors Primrose
3rd SH CH/INT/ OLE (MISS A C DREYFUS)
Ithaque Winds Of toul Diweon x Maya Du Gue De La Reboursiere
Res SH CH FULLWELL FROLIC WITH HALSHIMOOR JW (MRS J & MESSRS J & M RAWLINSON)
Poolstead Pumpkin x Halshimoor Winter Wishes for Fullwell
VHC SH CH SARANDEN SABOTEUR JW (MR D & MRS S MCLELLAN)
Rocheby Old Smokey x sAranden Salishia
HC IT CH HEATHERBOURNE WATCHMAN (MR F BARBERI)
Carpenny Walpole x Heatherbourne Royal Velvet
C SH CH AMBERSTOPE BLUE MOON (MR L D & MRS J A NEAL)
Rocheby Navy Blue x Carromers Heaven sent at Amberstope
F TRIAL - Dog 12 entries
1st CARPENNY ARNIE OF LEOSPRING (MR C ROSE)
Augustus Tuplady of Leospring x Covetwood Elouise of Carpenny
2nd OAKINGHAM MONARCH OF LEOSPRING (MRS J ROSE)
Marfell Seafarer x Oakingham Heidi Noon
3rd SEATALLAN HICKORY (MISS K POWELL)
Rosslea Mark x Seatallan Eyebright
Res STELLMARA BOLD PERSUIT (MRS E P WILLIAMS)
Hurleyhall Trey of Willowyck x Stellmara Brave Melody
VHC STOWBROOK STALKY OF NORTOFT (LABRADOR RETRIEVER) (MISS S C JAGGARD)
Nortoft Simi x Stowbook Tizer
WORK GUN - Dog 7 entries
1st KEENE'S SEAFARERS STAR JW (MRS A A HALLUM)
Marfell Seafarer x Keenes Pride and Prejudice
2nd KANDICREME KIRBY OF TINDERWOOD JW (MR M TOUBLIC)
Rocheby Old Smokey x Kandicreme Krismaskandel
3rd CHARWAY TRADEMARK (MS J PRITCHARD)
Cambremer Tom Cobbley of Charway x Charway Ballylace
Res EARL HARROW OF LEOSPRING (MRS J ROSE)
Carpenny Walpole x Funny Alice
VHC INT CH HAZENUT CHOCOLATE [ATC AD00281ITA] (MR F NICODEMI)
Gunshot Delle Acque Lecenti x Hottaba Delle Aque Lucenti
GOOD CIT - Dog 5 entries
1st SH CH NAIKEN KRIS JW (MR & MRS A R V HODGE)
Hawksmoors Webster x Naiken Hickory
2nd HONBURY CUDDLEY DUDLEY (MRS J ADAMS)
Naiken Kris x Treebuurrow Thimbilina at Honbury
3rd CENTRE FORWARD AT CORNLANDS JW (MRS J NOON)
Warringahs Coolibah x Kimvalley Follow on to Langshott
Res THURBAJENS LAUGHIN' LEOPOLD (MRS J M & MRS M E GREEN & REES)
Cremino Corn Barley x Thurbajens Touch Above
VHC ANARITA WALS WARRIOR (MR & MRS J P WATKIN)
  Carpenny Walpole x Anarite Sunshine Girl
 
VETERAN - Bitch 30 entries
1st BALNOVA MISS TICKLE (MR S & MRS K E WALLINGTON)
Balnova Muffin Man x Charway Ballymagis at Balnova
2nd SH CH LEJIE CHERRY BLOSSOM (MR & MRS J TIMMS)
Rocheby Whisky Mac x Lejie My Fair Lady
3rd CH WARRINGAH'S BUNGLE BUNGLE (MR & MRS D & C A COODE)
Warringah´ s Gunpowder at Duxfordham x Warringah´s Burra
Res AQUATERRAS CRYSTAL MAGIC AT CROSSCROYDE (MR & MRS R J LAVELLE)
Crosscroyde Cotton on Quick x Lightening Lassie of Aquaterras
VHC POOLSTEAD POLLY'S SECRET (MR R V HEPWORTH)
Poolstead Pocket Picker x Poolstead Pineapple
SPEC PUPPY - Bitch 22 entries
1st CAMBREMER I'VE GOT RHYTHM (MR D BRABBAN)
Tullochmohr Final Edition x Cambremer Two to Tango
2nd HAFNAU ERIN (MISS C JONES)
Charway Trademark x Hafnau Ceirios
3rd CROSSCROYDE CHANTERELLE (DR S BARNES)
Rockabee Blue Peter of Sandylans x Crosscroyde Complete Chaos
Res STEELEIGH CLASSIC EDITION (MR & MRS S J LESLEY)
Naiken Kris x Steeleight Simply Classic
VHC ENELEON HOLLYHOCK (MS T J ELLIOTT)
Green Odd Against x Lyndbarr Casseopeia
SPEC JUN - Bitch 25 entries
1st LINDALL DOUBLE BLUE (MR A R & MRS L M PORTER)
Rocheby Old Smokey x Lindall Decaupage
2nd BOURBON MIST FOR BAILEYDALE JW (MR A & MR J P METCALFE & HINDLEY)
Cornlands Perseus x Baileydale Bumpsy Daisy
3rd TULLOCHMOHR TAYNA (MRS D DOWNEY-TULLOCH)
Sandylands Gadabout x Tullochmohr Sea Sprite
Res CARROMERS TOO HOT TO HANDLE JW (MR M & MRS C REYNOLDS)
Carromers Spytfire x Carromers Sea Breeze
VHC LLANSTINAN CARIAD (MR D & MRS L MILES)
Rockabee Blue Peter of Sandylands x Susan Said So At Llanstinan
SPEC YEAR - Bitch 32 entries
1st MAMBRINOS SPELLBOUND OF CARPENNY (MRS P M CARPANINI)
Carpenny Walpole x Mambrinos Lemony
2nd FOXRUSH GISELLE (MRS J CHARLTON)
Sandylands Gadabout x Foxrush Blue Velvet
3rd STEELEIGH STAR PERFORMER JW (MR & MRS S J LESLEY)
Keene´s Seafarer x Steeleight Worth The Wait
Res PENADLAKE BLACK SATIN (MRS S J GREGORY)
Naiken Kris x Penadlake Puffin
VHC BALNOVA GOOD GRACIOUS (MR S & MRS K E WALLINGTON)
Naiken Kris x Balnova Amazing Grace
UNDERGRAD - Bitch 37 entries
1st TAUREN AMARIS (MRS P BRADLEY)
Lougin Lothian x Lougin Linsey
2nd TARKABBY ALLSPICE (MRS L D BEER)
Rocheby Old Smokey x Abbeystead Dazzle at Tarkabby
3rd OLD FASHIONED ROCHEBY (MRS HOPKINSON)
Rocheby Old Smokey x Bridgeford Bramble Hedge at Rocheby
Res ALLENIES JEZZABEL (MR A C ALLEN)
Rocheby Old Smokey x Carromers Imogen of Allenie
VHC KEENE'S FREE SPEECH (MRS A A HALLUM)
Fullwell Freebooter at Halshimoor x Madam Magic at Keene´s 
GRADUATE - Bitch 23 entries
1st EVESMOORE ENCHANTED BY SHAROUNS (MRS J & MESSERS J & M & MR S RAWLINSON & WILLIAMS)
Fullwell Frolic with Halshimoor x Jerussabes Joyful at Sharouns
2nd WARRINGAH'S BUNYA JW (MR & MRS D & C A COODE)
Warringah´s Digger x Warringah´s Bunyip
3rd ABBEYSTEAD WANTON (MRS L MINCHELLA)
Warringah´s Digger x Frostfire dawn Chorus at Abbeystead
Res STEELEIGH AMERICAN PIE JW (MR & MRS S J LESLEY)
Hawksmoors Webster x Steeleight Simply Classic
VHC TEAZLEDOWN MOONDUST JW (MRS E J & MISS A V BRUCE & JOHNSON)
Harrop Harvey Moon x Teazledown Memphis Blues
POST GRAD - Btich 22 entries
1st TRENDLEWOOD DANDELION JW (MRS C M SPENCER)
Lembas to the Moon and Back x Trendlewood Double Silk
2nd CAMBREMER TWO TO TANGO (MR D BRABBAN)
Rocheby Old Smokey x Cambremer in the Mood
3rd STEELEIGH AMERICAN DREAM JW (MR & MRS S J LESLEY)
Hawksmoors Webster x Steeleight simply Classic
Res KEENE'S BETTY BOOTHROYD JW (MRS A A HALLUM)
Carpenny Walpole x Keene´s Sea Anemone
VHC DEMADON DIAMOND BY DESIGN (MRS D A BISHOP)
Trendlewood Rainstorm x Trendlewood Rythm´n Blues in Demadon
MID LIMIT - Bitch 31 entries
1st OAKINGHAM HI PRIORITY (MR D & MRS A HARRINGTON)
Perfick Gent of Priorise x Oakingham Hi Di Hi
2nd HIGHTREVORON OUT OF THE BLUE JW (MISS V ARTINGSTALL)
Rocheby Navy Blue x Hightrevoron Royal Rose
3rd CARROMERS CAMISOLE JW (MR M & MRS C REYNOLDS)
Cremino Corn Barley x Carromer Carmen Miranda
Res KEENE'S LILY OF THE VALLEY JW (MRS A A HALLUM)
Sandylands Gadabout x Keene´s Sea Levender
VHC DARRABOL SHOLA AMA (MR I J & MRS B A GANNEY)
Poolstead Plan of Action x Darrabol Never Forever
LIMIT - Bitch 19 entries
1st SRETLAW DARK CRYSTAL (MRS J E WALTERS)
Rocheby Whisky Mac x Sretlaw Hot Gossip
2nd CREMINO COUNTRY ROSE (MR G JOHNSON)
Rocheby Old Smokey x Cremino Corn Bunting
3rd ROCHEBY SMOCKED SILK AT SUTTONPARK (MR J M NEACHELL)
Rocheby Old Smokey x Rocheby Ladysmock
Res FOULBY JESSICA FLETCHER AT ROOKLANE (MRS C HARRIS)
Lindall Morse x Cuanbank Island Mist at Foulby
VHC TRENDLEWOOD PERFECT DAY (MR D L & MRS F E M BRADDON)
Cremino Corn Barley x Trendlewood Double Silk
OPEN - Bitch 22 entries
1st POOLES MEMORY OF TINTAGEL WINDS (MESDAMES F & K LEITH-ROSS)
Carromers Charlie Chalk x Lasting Memory of Tintagel Winds
2nd SH CH FOXRUSH BLUE SAPPHIRE (MRS J CHARLTON)
Rocheby Navy Blue x Foxrush Blue Blossom
3rd SH CH TAPEATOM GINANTONIC AT SANDYLANDS (MR & MRS G & MRS E ANTHONY & JAYES)
Sandylands Gadabout x Tapeatom Lucy Locket
Res IT/SWE CH DUKELAND OVER THE TOP (MR M BALDUCCI)
Blondella Bonny Lad x Darling Dizzy Diva
VHC SH CH TISSALIAN OH SANCHIA (MRS C BAILISS)
Rocheby Old Smokey x Tissalian Winter Madness
HC TITE ROMI DE LA VALLEE CHERON (V & P GRISON & LAMMENS)
Zing of Misty Dreams x Romi de la Vallee Cheron
C SH CH RAMSAYVILLE ROISIN (MR & MRS A S BROWN)
Poolstead Pumpkin x Talard Running Wild at Ramsayville
F TRIAL - Bitch 1 entries
1st FT CH HATCHFIELD ASH (MRS D HARRISON)
Endacott Stoer of Quabrook x Hatchfield Minnow
WORK GUN - Bitch 5 entries
1st WARRINGAH'S DEE WHY (MR & MRS D & C A COODE)
Sandylans My Guy x Warringahs Whortleberry
2nd MANDAMAY JENNY PENNY JW (MR D O WILMSHURST)
Thurbajens Winter Joker x Mandamay Bella De Jour
3rd TUMMYTAB [ATC AD00698ITA] (MRS C D'ANDREA)
Hazenut Chocolate x Lena
Res FT CH HATCHFIELD ASH (MRS D HARRISON)
Endacott Stoer of Quabrook x Hatchfield Minnow
GOOD CIT - Bitch 7 entries
1st NAIKEN MELIKAH (MR & MRS A R V HODGE)
Thurbajens Winter Joker x Naiken Kafe Noire
2nd BIRCHBROOK BONANZA (MRS P S LEWIS)
Carpenny Walpole x Birchbrook Victoria Plum
3rd AQUALOOP ROSEMARY (MR R E & MRS S M WILLS)
Mr ¡O¡ Sullivan at Harrop x Aqualoop Chocolate Chip
Res GLENORRELL EXTRA SPECIAL (MR B & MRS S M SAUNT)
Emsal Old Master of Mardas x Wynfaul Tamarisk for Glenorrell
VHC TREBURROWS WILD THYME (MR G P & MRS M A FOX)
  Simandem sultan x Sheenaron Merry Libretto over Treburrow

DOMù

HOME